1X14 – כלבים ישנים

Season 1 – Episode 14
Sleeping Dogs
Director: Les Landau

עונה ראשונה – פרק 14
כלבים ישנים
במאי: לס לנדאו

חקירה מדוקדקת של ענק גז אליו מגיעה אנטרפרייז, מגלה שאריות של ספינה המתחבאת בה.

הושי מתעקשת לצאת למשימה (זוכרים את פרק 3?) ומסבירה לארצ'ר שהם יתקשו לפענח שפה דרך הקשר בגלל הפרעות מענק הגז, ושבוודאי יצטרכו לפענח את התצוגה במחשבים וכולי. שלושה פריימים אח"כ היא כבר אורזת את עצמה בחליפת חלל, כשט'פאל מנסה לערער את ביטחונה. אבל הושי מודיעה שהיא כבר "קיבלה את רגלי החלל שלה" והיא מתרגלת לקלסטרופוביה.

עם העלייה לספינה, מתגלים שלושה קלינגונים גוססים על הגשר. ט'פאל והצוות שלה מנסים לעזור, אלא שקלינגונית נוספת, הרבה יותר חיה מאלה שעל הגשר, מוצאת אותם, מעיפה כמה צ'פּחות ובורחת על המעבורת של אנטרפרייז לחלל הפתוח כשהיא משאירה את ט'פאל, ריד והושי על ספינה קלינגונית הצוללת במהירות לתוך ענק הגז, ללא קשר עם אנטרפרייז וללא אפשרות מילוט נראית לעין.

אנטרפרייז, מופתעת מהמהלך המוזר של המעבורת, קולטת שדר בקלינגונית היוצא ממנה. טאקר מנסה להשתלט על התרגומון האוניברסלי (הושי כזכור, התעקשה לצאת למשימה ונתקעה שם) ואנחנו מגלים שהקלינגונית הבורחת מודיעה לכל ספינות המלחמה שבאזור כי היא הותקפה ע"י ספינה בשם אנטרפרייז…

ארצ'ר, שהביע חוסר סבלנות בולט לזמן הארוך כמו נצח שלקח לטאקר לתרגם קלינגונית מדוברת, ממש התעצבן כשהוא שמע מה היא אומרת. ווי גרירה נשלחו, המעבורת נתפסה והקלינגונית שהצליחה להכניע שני "צוות אבטחה" הוכנעה במטחי ירי של טאקר וארצ'ר.

ארצ'ר מבקש לרדת להציל את הצוות שלו, אבל טראויס (שנשאר לפקד על הגשר) מודיע לו שהספינה הקלינגונית שקעה מעבר לטווח האפשרי עבור מעבורת, והקפטן מחליט לקחת את אנטרפרייז למטה ביחד איתה.

בזמן שהושי מצליחה לפענח מהצגים הקלינגונים כי המנועים שלהם לא פועלים וגוף הספינה עומד להתבקע תחת הלחץ, ארצ'ר מגלה כי גם האנטרפרייז, שהיא הרבה יותר שבירה מספינה קליגונית, לא תחזיק מעמד והוא חוזר לטווח ביטחון.

דו"ח מצב: טאקר וטראויס מנסים למגן מעבורת כך שתעמוד בלחץ העצום בעומק האטמוספירה, ואילו הושי, מלקולם וט'פאל גילו מה לא עובד אצל הקלינגונים ומנסים לחקור בכיוון. כשהושי הולכת עם ט'פאל לחפש מים בשביל מלקולם (שסובל מהתייבשות) היא נתקפת חרדה שוב. למרות שהבטיחה לעצמה שזה לא יקרה לה. כשהיא אומרת לט'פאל שהיא מקנאת בה על הרגשות העצורים, ט'פאל עושה לה "מדיטציית שדה" ועוזרת לה להירגע כשהיא מבטיחה להושי שכשיחזרו לספינה היא תלמד אותה לעשות את זה לבד.

ניסיון לתקן את הספינה הקלינגונית נעצר כשזעזועים עקב הלחץ מפילים ערימות של קלקר וקרטון ומעלימים כל סיכוי למצוא את אותו מקום הדורש תיקון. מלקולם מחליט לנסות לדחוף אותם למעלה בעזרת פיצוצים של טורפדות פוטון (פעם ראשונה שאנו נתקלים בכאלו בסדרה).

כל נסיון של ארצ'ר לדובב את השבויה כדי שתעזור להם להציל את הספינה שלה מעלים חרס ואת כל הטענות המוכרות של קלינגונים במצב הזה – פלשתם, פרצתם, הרעלתם, חכו חכו שהחברים שלי יבואו בציפורים שלהם ותנו לי למות בכבוד על הרגלים (ולא כפותה למיטה במרפאה של ד"ר פלוקס).

ארצ'ר מחליט שזה הזמן ללמוד קלינגונית (לקח לו שלושה מפגשים איתם בשביל לקבל את הדחף להבין למה הם כאלה ברברים מפגרים) ומגלה מתוך מאגר המידע הוולקני שהם גזע של לוחמים החרדים לכבודם וכל הבבל"ת שאנחנו כבר יודעים. יופי.

עכשיו, ארצ'ר מזנק חזרה למרפאה ותוך שלושה משפטים משכנע את מיס איימ א טאף קלינגון (אבל לא עומדת בקסמיו של סקוט באקולה) שהיא הורעלה מאיזה יין שהם שדדו ממוצב של איזה גזע ולא ע"י צוות האנטרפרייז. לא רק זה! הוא גם מגייס אותה לבוא איתו במעבורת המשופצת כדי להציל את החברים שלו.

הפיצוצים של מלקולם מושכים את דעתו של ארצ'ר והוא מצליח למצוא אותם בערפל הגז. תוך עשרים שניות מצליחים קלינגונית, וולקנית ושלושה גברים חסונים לתקן ספינה שלמה שעמדה להתפרק תחת הלחץ העצום של ענק גז. (הקלינגונית רצתה לעשות הכול לבד אבל ארצ'ר הסתכל לה בעיניים ובלי למצמץ אמר שהצוות שלו סיכן את חייו כדי להציל אל הספינה שלה והם לא הולכים עד שהכול מתוקן וכך פורט לה על מיתרי הכבוד והמחויבות למשימה- היא בתגובה, נופלת מרגליה מרוב התרגשות ומסכימה ( ממש בלית ברירה, לנוכח הקסם הארצ'רי) .

אנטרפרייז כבר מתכוננת לעזוב, כשמתקבל שדר מהקפטן הקלינגוני, שחזר בינתיים להכרה. נו מה.. הוא רוצה שהם ייכנעו. ארצ'ר לא מאמין למראה עיניו אבל נושם עמוק ומודיע לקלינגוני שאין לו סיכוי (!) בקרב נגד אנטרפרייז, הספינה שלו כולה שבורה ומתפרקת והוא מנושל מטורפדות (ששימשו כזכור לניסיונות ההצלה של מלקולם, הושי ואזניים). ארצ'ר מציע לו לקחת את מעט הכבוד שעוד נשאר לו ולהעלם לו מהעיניים.

הקלינגוני נוהם בזעם ונעלם לעבר השקיעה.

עוד מאתיים שנה אנחנו בשלום עם החברה האלה. איך לעזאזל?