1X15 – צללי פג'ם

Season 1 – Episode 15
Shadows of Pjem
Director: Mike Vejar

עונה ראשונה – פרק 15
צללי פ'ג'ם
במאי: מייק ויג'אר

אדמירל פורסט מקבל שטיפה מהשגריר הוולקני על התקרית האנדורית (פרק 7), שבעקבותיה האנדורים הרסו את המנזר בפ'ג'ם. -ולמרות שהאדמירל עושה שרירים, הם מכריחים אותו להעזיב את ט'פאל.

ארצ'ר מספר לט'אקר על פלאנטה חדשה שהם הולכים לחקור, כשהוא מקבל את החדשות הרעות. ט'פאל מקבלת את ההצבה מחדש בשוויון נפש (המשימה שלי הייתה אמורה להימשך 8 ימים והתארכה עד אין קץ). בעצם ט'פאל לא ממש בסדר עם ההעברה, אבל היא מנסה להפגין את הוולקניות ולכבוש את רגשותיה כשארצ'ר אומר לה שהיא חלק מהצוות שלו ושהוא יגיש מחאה לפיקוד הוולקני.

כששאלו את גיינן מה היא עושה על האנטרפרייז, היא ענתה: "I tend bars, and I listen". באותו עניין, ט'פאל יושבת בחדר אוכל, בארוחת צהריים, ומפגינה פוזת "אני לבד, מצוברחת ואני לא רוצה שידברו אלי" (א-לה רו לארן, מהפרק Ensign Ro), כשד"ר פלוקס מתיישב לידה, ומנסה לשחק אותה גיינן (יש לי שם בן מילה אחת (גיינן/פלוקס), אני לא יודע לרפא שפעת, ואני מקשיב).

ארצ'ר לוקח את ט'פאל למשימת שטח באיזה פלאנטה. ט'פאל לא מבינה למה היא נחוצה במשימה הזאת וארצ'ר אומר לה שהמקומיים מעולם לא ראו ארציים, וחוצמיזה הוא חשב שהיא תהנה ממשימה אחרונה עם הקפטן. ט'פאל עושה פרצוף על סף דמעות (בפעם השלישית בעשר דקות) ואומרת שלחזור יהיה בזבוז של דלק (ע"ע יש לי כאב ראש ד"ר, אולי תריץ עוד כמה בדיקות). איך שהם יוצאים מהקטע המושי, טורפדות ניתכות בפוד המסכן. ארצ'ר וט'פאל נופלים בשבי.

מה אתם יודעים, השלטון בפלאנטה הזאתי, הוא בעצם שלטון בובות שמנוהל ע"י הוולקנים. מסתבר שהוולקנים מיודעינו הם מאפיונרים, צבועים ושקרנים (?!) לא האמנתי שנגיע לזה. הפלאנטה החביבה ששלחה הזמנות לארצ'ר לבוא לבקר נשלטת ע"י וולקן.

על אנטרפרייז, הצוות מדבר עם השליטה של הפלאנטה. בהתחלה היא אומרת שמדובר בקבוצה קטנה של מיעוט קיצוני, אבל בהמשך השיחה מסתבר שיש להם היכרות ארוכה עם הקבוצה הקטנה הזאת, היא דורשת שאנטרפרייז לא תיתן שום דבר עבוד השבויים ומנתקת בפרצוף.

אנטרפרייז מקבלת שתי תשדורות. אחת מהחוטפים שדורשים עוד 40 רובי פלזמה כמו של ארצ'ר. והשנייה מהספינה הוולקנית שבאה לאסוף את ט'פאל. הוולקנים מתעקשים לקחת פיקוד על משימת החילוץ.

טאקר וקפטן אוזניים לא בדיוק מסתדרים, כשטאקר מבין שלוולקנים לא ממש אכפת מגורל הקפטן וט'פאל, הוא וריד לוקחים פוֹד נוסף ויוצאים למשימת הצלה חסרת סיכוי.

בקטע מרשים ביותר, הספינה של אוזניים מתקשרת בשנית לאנטרפרייז. הפעם מי שמנהלת את השיחה עם קפטן אוזן היא הושי. הוא רוצה את טאקר. הושי בתגובה: טאקר לא פה, אפשר להשאיר הודעה? (גם תרגומון וגם משיבון בקצינת קשר אחת). הוא שואל אותה, לאן טס הפוד שיצא כמה דקות קודם, היא עונה לו בשאלה, איזה פוד? אני לא יודעת על שום פוד שיצא, אצלנו באים והולכים פודים כל היום (היא כנראה חושבת שהיא בח"ע9). בכל אופן, סופסוף אנחנו מחזירים להם, היא משחקת אותה מטומטמת שלא יודעת כלום מהחיים שלה, ובד בבד מתחילה לשחק עם האנטנה וקוטעת את השידור באמצע.

למטה, טאקר וריד מצליחים להיחטף ע"י מיודעינו ג'פרי קומבס (הסנג'ר של הפאונדרס), הוא מופיע כבר פעם שניה עם המחושים החמודים (נראה יותר כמו אנטנות אישיות) . הוא רוצה לעזור להם לשחרר את הקפטן ואת ט'פאל כי הוא חייב לו טובה מהפרק השביעי.

ג'פרי קומבס, שחקן נפלא, אני צופה לו השתלטות מטורפת בכלל על הסדרה הזו, מה גם שהוא ממש חמוד עם האנטנות הכחולות שלו .

עוד למטה, ימ"מ אוזניים מפריע למשימת החילוץ. רגע לפני שהכל נגמר, אחד הפצועים מהכוכב כמעט וירה בקפטן אוזניים. באקט מ"שומר הראש", א-לה קווין קוסטנר, היא דוחפת את קפטן אוזניים, מצילה את חייו וחוטפת ירייה. קפטן ארצ'ר מפנה אותה לאנטרפרייז.

באנטרפרייז, קפטן אוזניים בא לבקר את מושיעת חייו . הקפטן מפציר בו לדבר עם הפיקוד העליון ולשבח את ט'פאל על שהצילה את חייו, פלוקס שעמד לידם אמר שלא ניתן להעביר אותה כעת עקב מצבה "הקשה" (טריק טרקי ידוע, טוב כבר דיברנו על פלוקס מקודם). ברגע שאוזניים יוצא מהמרפאה פלוקס מעיר (טריק טרקי ידוע נוסף) את ט'פאל שבסך הכל נשרטה קצת. ט'פאל רוצה לחזור למגוריה, והם "בשיחת עיניים בלבד " (זוכרים את הפרק "Alligiance",הדור הבא, עונה 3) משאירים אותה במרפאה ל"עוד 24 שעות". ארצ'ר אומר לה שככל הנראה היא תישאר על הספינה לזמן מה נוסף, היא בתגובה אופיינית אומרת לו שהוא היה צריך להיוועץ בה קודם. ארצ'ר לא נשאר חייב, היא עוד יכולה להספיק לרדוף אחרי קפטן אוזניים, אם תרצה. והנה הקטע הטוב (דוקטור, תריץ עוד בדיקה) היא לא עוזבת כי זה יסתור את הוראות הרופא.

והמבין יבין.