1X22 – קול משתוקק

Season 1 – Episode 21
Vox Sola
Director: Roxann Dawson

עונה ראשונה – פרק 21
קול משתוקק
במאי: רוקסן דוסון

גזע חמום מוח מבקר באנטרפרייז, הם עוזבים. אך באותו הזמן, בדיוק כשהמעבורת שלהם מתנתקת מאנטרפרייז, "משהו" עולה לאנטרפרייז. מי אם לא פורת'וס מגלה את זה בעזרת חושי הכלב שלו.
ה"משהו" הזה מתפשט בספינה ורק הושי, בעזרת חושי התרגומון שלה שומעת את זה בעוד כל השאר "לועגים" לה.

לחברה' על אנטרפרייז יש סופסוף קצת RnR (רסט אנד רילקסיישן) ביחד והם רואים סרט בעשר קדמי שלהם.
אנחנו כצופים מתוודעים לשאר הצוות, אנשים כמוני וכמוכם ממש, אך הם לא מצליחים לראות את הסרט כי "משהו " התקלקל…

רמת החברות של טאקר ויוני רק מתגברת כשהם יושבים במגורים של יוני על כוס בירה (סינת'הייל, מתי זה יגיע?) ורואים משחק כדורמים. (קירק- בחורות וספוק, פיקארד- סייף וסוסים , סיסקו- בייסבול, ג'יינאויי- הולודק, ארצ'ר- כדורמים, אזניים וכלב).

שני סגמי"ם הולכים לבדוק מאיפה התקלות, נתקלים ב"משהו" הזה ונחטפים. יוני ושות' הולכים לחקור ונחטפים אף הם.

הושי מציעה שזו צורת חיים ומציעה את כישורי התרגומון שלה, ט'פאל מתנגדת נמרצות ורוצה לנטרל את הסכנה. מסתבר של"משהו הזה, שנראה יותר כמו גבינת פרמזן מותכת יש חולשה לאור. ריד ושות' ניסו לירות חלקיקי אור לעבר הגבינה אבל זה פגע גם בחטופים (חטיפים? חטיפי גבינה?) הטריים שנקשרו בסימביוזה, ונראה שתקשורת נשארת האופציה היחידה.

ריד רוצה לעבוד על פורס פילד שבשלב הזה הוא עדיין נסיוני.

ט'פאל מקשה על הושי (שעובדת על השפה כזכור), הושי אומרת לה שהיא לא מצליחה כי השפה הזו היא כמו מתמטיקה.

ואז תפנית…

וולקנים ידועים בראש המתמטי שלהם, ושתיהן מתחילות לעבוד ביחד.

ריד מבקש לעשות ניסויים על חלקיק הגבינה שהופרד מה"לינק" הגדול, כמובן כדי ליצור פורס פילד. פלוקס מתנגד בטענה שזו צורת חיים ולא עושים ניסויים בבעלי חיים. ( מזכיר את "דוקטור יקר")

ריד מתעקש להתחיל בניסויים ופלוקס בתגובה כופה עליו את ה- PhD שלו.

ועכשיו לקטע הכי טוב:

הושי וט'פאל יושבות ופותרות לוגריתמים ושאר 5 יח' מתמטיקה כדי לפענח את שפת הפרמזן. מתפתחת שיחה, הן שוכחות מהדרגות. הושי אומרת לט'פאל שמאז שהיא על אנטרפרייז היא נטפלת אליה ושהיא חשה שהיא לא רוצה אותה על הספינה.

ט'פאל נוגדת אותה ובשורה נפלאה אומרת לה כדלהלן: "להפך, ךפי דעתי זה היה הפסד גדול לפליט אם לא היית על הספינה. אם פגעתי בך באיזושהי צורה אני מתנצלת. יש לי סטנדרטים גבוהים אליך כי אני יודעת שאת יכולה לעשות את זה".

מושלם, התקפה חזיתית מכל הדלתות האחוריות, טרק מושלם, התקרבות שבאה מתוך התרחקות, לכאורה. אחרי הסצינה הזו הן מתחילות לעבוד על המספרים ביחד. המשך של כלבים ישנים.

על הגשר, ילד החלל שלנו טראוויס סוף סוף מקבל זמן מסך איכותי. שדר מתקבל מהחללית של החברה' העצבניים. לא הסברתי מקודם שלגזע הזה יש שפה משלו (כאילו דא!) והתרגומון לא הצליחה להבין מה הם אומרים. עתה, הקפטן שלהם מדבר אנגלית, להפתעתו של הסג"ם שלנו. טראויס עושה צעדים ראשונים בתור מפקד הגשר וממש כמו נער צעיר ומחונך, הוא מדבר יפה ובנימוס לקפטן ומסביר לו את הבעיות שעל אנטרפרייז. בשפה גסה, אפשר להגיד שהוא מחקה את ארצ'ר שכאמור, גם הוא ילד טוב. (זה טוב, הוא מקבל זמן מסך, אולי הוא עוד יעשה משהו בשביל מדינה…)

בינתיים, הצוות החטוף עושה לינקינג עם הגבינה המותכת, המצב שלהם נראה ממש צ'יפס. מחשבה עולה לי שאולי זה לא לינקינג אלא אסימילייטינג.

הדוק' מודיע לאזניים שקרו-מן קלי- מצבו מתערער. ריד עדיין עובד על השדה המגנטי, ובהצלחה.

הגבינה נהיית מותכת יותר ויותר, יוני וחבורתו השבויים מתחילים להיראות כמו הפקעת שדלן היתה בתוכה, אולי בסוף הם יהפכו למינבארים ויהיה לנו פירסט קונטקט מסוג אחר לשם שינוי.

כמובן, סיום הפרק מתקרב ומבצע ההצלה מתחיל, השדה המגנטי על שם ריד מצליח לעצור את הגבינה הבורגית מלגעת בצוות. הושי סופסוף ממלאת את יעודה כתרגומון ומתקשרת עם הגבינה. היא מבטיחה לה שאנטרפרייז לוקחת אותה לביתה (תודות למידע של הקפטן חמום המוח).

הגבינה משחררת את יוני ושות' באותו מצב צבירה.

מסתבר שהיצור היה כנראה לחוץ-בית.