1X05 – הבלתי צפוי

Season 1 – Episode 5
The Unexpected
Director: Mike Vejar

עונה ראשונה – פרק 5
הבלתי צפוי
במאי: מייק ויג'אר

להלן קיצור אירועי הפרק: אנטרפרייז חווה תקלות משונות (דיי.. תקלות באנטרפרייז?!) שמסתבר ונובעות מספינה מוסווית שמתחבאת בפליטת הפלסמה שלהם. טאקר נשלח לעזור ויושב על כוס קפה עם המהנדסת הראשית של החיזרים. מסתבר שהיא שמה לו משהו בקפה עם הגנים שלה ככה שטאקר ידידינו מגדל חייזר ג'וניור בבטנו. כמובן שלא ניתן לבצע הפלה ואנטרפרייז נאלצת לרדוף אחרי החייזרים רק בשביל לגלות שעכשיו הם מתחבאים בפליטת הפלסמה של ספינה עמוסת קלינגונים חמומי מוח שרק יורים כל הזמן. אחרי שט'פאל גובה כמה טובות שהם חייבים לארצ'ר, וטאקר מציע ברוחב ליבו את הטכנולוגיה ההולוגרמית של החייזרים, הקלינגונים מסכימים לוותר הפעם, לא לפני שהם מבטיחים לארצ'ר לכסח לו את הצורה בפעם הבאה.

ועכשיו לסיפור המלא:

הפרק נפתח בקפטן ארצ'ר המתקלח כאשר לפתע נעלם כוח המשיכה, ארצ'ר עף באוויר והמים הופכים לבועות צפות. ארצ'ר מברר עם הגשר מה הבעיה ומוסרים לו שיש בעיה בכוח המשיכה בסיפון E. אחרי רגע כוח המשיכה חוזר וארצ'ר צולל אל רצפת המקלחת. לאחר שיר הפתיחה, בחדר האוכל של אנטרפרייז, ד"ר פלוקס מנסה לשכנע את ט'פאל לאכול אוכל מכדוה"א (חביתיית אוכמניות). ט'פאל מודיעה לו שאוכל של בני אדם לא מסתדר איתה ומספיק שהיא חייבת להריח אותו, לאכול ממנו לא בא בחשבון. ט'פאל מנסה להוציא מים מהמשכפל ומקבלת משהו בלתי מזוהה אך בהחלט לא דומה למים בכוס שלה.

מסתבר שהספינה מלאה בבעיות בבקרת האקלים, משכפלי המזון וכו' (מה שנקרא – תתרגלו כבר מעכשיו). טאקר חושב שכל הבעיות שייכות למפלט הפלאסמה (כרגיל שום דבר לא באשמתו של המהנדס הראשי). אנטרפרייז נאלצת להאט ולצאת מוורפ.
ט'פאל מגלה הפרעה לפליטת הפלאסמה, וכדי לבדוק מה מפריע, ארצ'ר מבקש לירות בפליטת הפלאסמה. בבחינה של התוצאות נראית ספינה ש"תפסה טרמפ" על אנטרפרייז ( זוכרים את הפרק Galaxy's Child של tng? אותו הדבר).מסתבר שסלילי הפלאסמה של הספינה העוקבת לא עובדים והם השתמשו בשאריות של אנטרפרייז בשביל לחדש את המלאי.

טאקר נשלח לעזור לתקן את המערכת. לאחר 3 שעות של התאמה ללחץ האטמוספרי בספינה הזרה (טאקר כמעט מתאבד משיעמום כשהקפטן היקר שמשחק עם הכלב וקורא ספר להנאתו מרגיע אותו שיהיה בסיידר), טאקר מתוודע לצוות שלה ולמרות שמפצירים בו לנוח שעה כדי להירגע מהתאמת הלחץ המזורזת הוא מנסה להתחיל בעבודה מייד. אלא שהוא לא מרגיש טוב, ומתקשה להתרכז. טאקר מנדנד לקפטן שהוא לא מסוגל לעבוד ככה וארצ'ר נותן לו פקודה ללכת לנוח. כשטאקר מתעורר, אללין (המהנדסת של הספינה הזרה) מאכילה אותו במשהו מוצק שאמור להיות דומה למים. כשהיד שלה נוגעת בשפתיים שלו יש כאילו זרם חשמלי שגורם הנאה מרובה לקומנדר טאקר. אחרי שטאקר ואללין מסיימים את התיקונים, היא מביאה אותו לחדר הולוגרמות, בפעם הראשונה רואים הולוגרמה מציאותית ממש כמו בהולודק (טאקר ממש לא מתלהב מספיק). כאן יש אוירה רומנטית וטאקר משחק עם אללין במשחק מיוחד שבו שניהם מכניסים ידיים לתוך מתקן מלא חומר גבישי וכך הם יכולים לקרוא מחשבות אחד של השנייה (אמת או חובה?). אחת המחשבות שהם מגלים היא שאללין חושבת שטאקר מושך ושטאקר נהנה מהמחשבה הזאת.לאחר שטאקר חוזר לאנטרפרייז הוא מתחיל לאכול בכמויות כשלפתע מגלה שמשהו צמח לו על פרק היד. בהתחלה חושבים שמדובר בתגובה אלרגית, אבל מסתבר שצומחת לטאקר פיטמה. בבדיקה מקיפה, מסתבר שטאקר בהיריון.

בתחקיר, ט'פאל "יורדת" על טאקר בחוש הומור ציני חד כתער (This engineer wanted you to see her planet? <so?> Perhaps the next step would have been to meet her holographic parents) – אנטרפרייז יוצאת במרדף אחרי הזוריליאנים (הספינה הזרה) כדי להחזיר את התינוק. טאקר מוצא מעליות מסוכנות לילדים בספינה, מגדל בטן ואפילופטמות על פרק היד, אוכל בשביל שניים, בטוח שט'פאל סיפרה לכל הספינה על "מצבו", ומתחרפן מההיריון ובדיוק כשטאקר מגלה מד"ר פלוקס והקפטן שהוא עשוי להזדקק לפטמות האלה ולגדל את הילד, ט'פאל מודיעה בקשר שהם גילו את הזוריליאנים.

במקום ספינה זורילית קטנה, אנטרפרייז מוצאת ספינת קרב קלינגונית, שהזוריליאנים מתעלקים על מפלט הפלסמה שלהם (ידעתם שלחללית יש אגזוז כמו לאוטו?). ללא אזהרה מתחילים הקלינגונים לירות על אנטרפרייז. (סטראוטיפים לנצח) ארצ'ר מספר לקפטן הקלינגוני מה גורם להפרעה במערכות שלהם וזה בתגובה מבקש להשמיד את הזוריליאנים, אלא שט'פאל מזכירה לקלינגוני שארצ'ר החזיר את קלנג (מהפרק הראשון) לקרונוס וטאקר מספר על טכנולוגיית ההולוגרמה. הקלינגונים (הרגישים כל כך) משועשעים ממצבו האומלל של טאקר ומסכימים לבחון את עניין ההולודק לפני שהם משמידים את הספינה, ולאחר שטאקר מראה לקפטן הקלינגוני את הבליטה בצלעות שלו הם מסכימים שגם הוא יבוא. התינוק חוזר לזוריליאנים ואנטרפרייז נפרדת מהקלינגונים לא בידידות.

בארוחה היומית משתתפים הקפטן, ט'פאל וטאקר. ט'פאל מספרת לטאקר (שאוכל שוב רק בשביל אדם אחד) שלאחר בדיקה היא גילתה שהוא המקרה הראשון של גבר אנושי הנכנס להריון.