1X23 – גיבור שנפל

Season 1 – Episode 23
Fallen Hero
Director: Patrick Norris

עונה ראשונה – פרק 23
גיבור שנפל
במאי: פטריק נוריס

אנטרפרייז מצטווה לאסוף את השגרירה הוולקנית וְלַאר מידי החייזרים התורניים שמאשימים אותה במרמה והפרת אמונים. קצת תמוה לשמוע דבר כזה על וולקנית. ועוד על שגרירה.

ולאר מתגלה כוולקנית מיוחדת במינה. יש בה ממש סינרגיה, היא הרבה יותר מעוד זוג אזניים מעצבנות שמעכבות את התפתחות המין האנושי. כמו ספוק, היא קולטת בגילה המבוגר שהחיים הם לא רק הגיון וכמובן, היא שובה אותנו מיד בקיסמה.

באותו זמן, ספינה אחרת של החייזרים שהעבירו לאנטפרייז את השגרירה, מגיעה ודורשת שימסרו לה מייד את ולאר בחזרה. ארצ'ר קצת מופתע מהדרישה, וכשהוא מנסה לברר מה הולך שם הוא מגלה שניתקו לו את הקו (יותר מידי שיחות טרנס-גלקטיות לחברות של ריד אולי..) ויש לו יריות על הזנב. אנטפרייז מתחילה לברוח ובדרך משתקת את המנועים של החייזרים.

ארצ'ר מנסה לברר עם ולאר מה הקטע של החייזרים האגרסיביים. היא משחקת אותה הארד טו גט ואומרת לו שאין לה תשובות בשבילו. ארצ'ר מחליט שנמאס לו מהמשחקים של הגברת והוא מורה לטראוויס לסובב את הספינה בחזרה לידיים של החייזרים. האזניים של ולאר כמעט יוצאות ממקומן כשהיא שומעת את זה. כאן מתחיל המהפך אבל שלא תחשבו שהוא מקבל ממנה תשובות כמו שקרה עם הקלינגונית בכלבים ישנים.

מסתבר שולאר היא גיבורת ילדות של ט'פאל, וט'פאל שלנו מאוכזבת מאד מולאר, לאחר שזו "הודתה" בפשע שמיוחס לה. ט'פאל מסבירה לארצ'ר שבגלל ולאר היא עשתה את הבחירות שהיא עשתה עם החיים שלה. ולאר, אומרת לט'פאל (בשיחה בארבע אזניים) שבגלל שאלות שהיא שאלה אותה כשהן נפגשו במקרה לפני שנים, גם היא שינתה חלק מהבחירות שלה. תחילתה של ידידות נפלאה.

ט'פאל מגיעה לחדר של יוני, אחרי שהיא ניהלה שיחה ארוכה עם ולאר והם חלקו נוסטלגיה משותפת.

הוא בפיג'מה וגרביים משחק עם פורת'וס.

היא נכנסת ומספרת לו בקצרה על השיחה עימה ואומרת לו שליו להימנע מלהסגיר אותה בנימוק שהיא דיברה עם ולאר וזו שיכנעה אותה בחפותה. ט'פאל מבינה שעד אז, היא העריצה את ההילה שאפפה את ולאר. אבל כבר כאן היא מעריצה אותה עוד יותר מבתחילה, כשהיא מכירה אותה כאדם. ארצ'ר לא משתכנע ואומר שזה לא מספיק. ט'פאל עושה עוד צעד לכיוון האנושות ובקול מרגש ומשחק משכנע (היא פשוט נפלאה בפרק הזה, פשוט מרגשת) היא אומרת לו : "עד היום, שירתתי על אנטרפרייז ולא ביקשתי ממך כלום, עכשיו אני מבקשת ממך, אל תסגיר אותה, בבקשה", (זום ארוך על הפנים שלה ועל שפתיה המהממות) וארצ'ר בהנהון רך מאשר.

בפרק הזה אנו חוזים בחיזוק הקשר בין ט'פאל לארצ'ר. זה מתבטא בשיחה שבין טפאל לולאר.
ט: רציתי לדבר איתך על קפטן ארצ'ר.

ו: הוא אדם מאד מסקרן

ט: הוא ראוי לכך שתאמרי לו את האמת

ולאר מנסה להטות את השיחה לכיוון אחר

ט: את יכולה להקל עליו הפיקוד העליון ביקש את עזרתו, זה לא בלתי הגיוני לשאול מדוע.

ו: את מאמינה שאפשר לבטוח בו

ט: כן

ו: למרות שהוא לא בוטח בנו?

ט: הוא נוטר טינה, הוא מאמין ששמרנו מידע כדי למנוע מהם לצאת לכוכבים. אם אנו מצפים להמשיך את יחסינו עם בני האדם, עלינו לזכות באמונם.

בינתיים, עוד ספינות מצטרפות למרדף אחר אנטרפרייז, ארצ'ר מחליט לנצל את המנוע וורפ 5 שלו, שמתחיל לקרטע עם ההתקרבות לקצה היכולת שלו. ולאר עוזרת להם לשלוח מסר לוולקנים, שיבואו לעזור בתדר זנוח כי כל התקשורת חסומה .
ארצ'ר מוכיח בפעם השנייה בפרק שהוא רב תככים. החייזרים עולים לספינה, הם עושים בורדינג. ארצ'ר שולח את ולאר לפלוקס א-לה ט'פאל בצללים של פג'ם. הוא מקבל את החייזרים והם שואלים אותו איפה היא. הוא מתחיל לפטפט בטבעיות הידועה שלו ואז אומר להם שהיא במרפאה, סובלת מפציעה חמורה בעקבות הירי שלהם. הם הולכים למרפאה. יוני ארצ'ר ופלוקס עושים את המשחק הרגיל שלהם לְאורחים לא רצויים. החברה' יורים בה ואז החלליות הוולקניות מגיעות והחייזרים נכנעים. כמה מפתיע.

סיום הפרק- ולאר: אני מצטערת על הנזקים שגרמתי. אני חשה בקשר חזק ביניכם. קשר של כבוד ואמון, וקשר של חברות (!!!).

זו הפעם הראשונה שאנו שומעים את המשפט "חיים ארוכים ושגשוג" מפי וולקני באנטרפרייז.
היא בסך הכל ביטאה במילים את מה שחווינו על בשרינו במהלך כל העונה, עכשיו זה פשוט נהיה רשמי.