1X09 – ציוויליזציה

Season 1 – Episode 9
Civilization
Director: Mike Vegar

עונה ראשונה – פרק 9
ציוויליזציה
במאי: מייק ויג'אר

פתיח- תדריך בוקר, כמה כוכבים נחמדים, לא משהו מעניין. אבל אז כוכב מסוג M עם בערך 500 מליון איש עליו, נשמע יותר כיף- יאללה בואו נלך שם, איזה כיף לנו !

בפועל, הסדרה הזו לא צריכה פתיח כמו הדור הבא ( לכל השונאים- תתעוררו), היא כל כולה בנויה ומעוצבת כך שהיא תכיר עולמות ותרבויות חדשים, ותגיע בבולדליות לאן שאף אדם עוד לא הגיע ( מן הסתם כבר היו שם חברה מתרבויות אחרות)
ומה ההוכחה שלי? הפתיח! הפתיח לטעמי מסמל את ארצ'ר, אם אתם רוצים להכיר ארצ'ר לאמא שלכם, ששונאת סטר טרק כמו שאמא שלי שונאת סטר טרק תשמיעו לה את השיר ותבקשו ממנה להקשיב למילים. זה ארצ'ר. היא תקיא ונעבור הלאה.
למה זה ארצ'ר? "זו היתה דרך ארוכה- להגיע משם לכאן"- ארצ'ר ואביו. "זמני הגיע"- ארצ'ר נהיה לקפטן הראשון לפקד על חללית במשימה ארוכה שכזו. "לגעת בכוכבים"- כנ"ל. יש צורך שאמשיך?

הם פוגשים בתרבות פרה תעשייתית . טאקר מת לרדת למטה. ט'פאל מציעה שלא, היא אומרת שצריך לחכות עד שיהיה להם מנוע וורפ כדי לפגוש אותם ( ע"ע ST:FC), טאקר מחזיר לה שאלה הם פרוטוקולים וולקניים ולא חלים כאן ( אוי כמה שהוא טועה) יש כאן בעצם דיון על הפריים דירקטיב (שמסתבר שלא אנחנו המצאנו, חשבו על זה לפנינו. נוריד הראש בעצב, ונכה על כך שחשבנו שאנו החכמים הראשונים.

סריקה של הכוכב מגלה עקבות ניוטרינו שזה הזבל שפולט מנוע אנטי חומר. ארצ'ר מבין שהם לא המבקרים הראשונים על הכוכב.
הוא מחליט לרדת לכוכב עם הצוות הקבוע.
תחשבו איזה כיף זה, איזה חופש לתסריטאים, לא להגביל את עצמם לפריים דירקטיב, אפשר לפשל איפה שרוצים, לפגוע בתרבויות שלמות ( עד "דוקטור יקר") ממש חופשה, אין דין ואין דיין, איש כישר בעיניו יעשה.

ואז מחזה- ג'ולין ( המטריפה, אני אוהב אותך) בלאלוק בלי הפאה שלה, שיערה החום הארוך מחייך אלינו, פזור למרגלות כתפיה, יפה ושקטה, ממש אנטיתזה לדימוי שלה בתור שחקנית ( עירום מהמם, סמים, ילדה פרועה בת 26 – ארץ ההזדמנויות ממש).

חזות הכפר מזכירה את הפרק( Thine Own Self, (tng, season 7 ואגב זה כמעט אותו דבר, דאטה מאבד את הזיכרון, הוא מחזיק ברשותו גבישים רדיואקטיביים שאותם הוא מוכר כתכשיטים ואז אנשים נהיים חולים, עד שצוות האנטרפרייז בא להצילו ואז מרפאים את התושבים ע"י ששמים להם תרופה בבאר המרכזית שלהם.

טאקר ויוני פורצים לחנות, שם מוחבא הכור,הם רוצים להעיף אותו משם ולעזור לאוכלוסיה אבל הם נתקלים בשדה מגנטי שחוסם את שיגורו משם ובאישה שעוקבת אחריהם, ריאן. היא חושדת שהם החברה הרעים, היא מגלה להם שבכפר אנשים נהיים חולים בגלל מה שהולך בתוך החנות הזו, בלי ספק הזבל הניוטרוני הזה, ט'פאל יורה בה מאחור.

ארצ'ר וטאקר מגיעים שוב לחנות לרחרח אך הם מגלים שבעל החנות הוא מאנשי המקום, הוא מגלה עליהם אותו הדבר, הוא מהמערכת המאלורית, הוא אומר להם שהכור שלו משמש אותו כרפליקטור, הם לא מאמינים לו.

ארצ'ר וט'פאל הולכים לבקר את רִיאַן, טפאל אוספת קצת דוגמאות (מהמים וכדומה) וחוזרת לספינה. פלוקס קובע כי המים מזוהמים ( הממ… טרה נובה משהו).

ארצ'ר וריאן אורבים לבעל החנות בלילה, ופתאום פדיחה, התרגומון שלו התקלקל. חיש מהר ובערמה הוא מנשק את ריאן ומתקן את התרגומון בלי שתראה אבל זה מצחיק כי הוא עושה לה רעשים ליד האוזן והיא יענו לא שומעת אבל אנחנו כן, איזה יופי!!(כן בטח). ריאן וג'ון עוקבים אחרי המשלוח החשוד ליער חשוך שם הם נתקלים בתופעה חייזרית ידועה, חללית עם הרבה אורות מגיחה מהשמיים ומעלה בקרן טרקטור את החבילות שהונחו שם למענה, ואז יריות, ארצ'ר וחייזרצ'יק , ידו של יוני על העליונה והוא מוריד ממנו את המסיכה. אני לא בטוח אבל הוא נראה לי סוליבן (לפי העור, אבל היה חושך אז בעירבון מוגבל).

הוא מפשיט אותו מהמפתחות לחנות וכל שאר המכשירים . הם מגיעים לחנות ומגלים את הכור, עתה עולה השאלה, למה ריאן לוקחת כ"כ טוב את מה שהיא ראתה זה לא מכבר כשוק הגדול ביותר בתולדות המין שלה, ארצ'ר הוא חייזר בשבילה, היא ראתה חללית ואת ארצ'ר הורג חייזר אחר ואז היא מבינה גם שהיא נישקה חייזר, מה לא בסדר בתמונה הזו?!

מה שהם מגלים במרתף מדהים עוד יותר, ציוויליזציה תת קרקעית ממש ( מזכיר את התקרית האנדורית, פרק 7).

ארצ'ר לוחץ על הכפתור הלא נכון ומפעיל את האזעקה, בד בבד קורים הדברים הבאים: ספינה מתקרבת לאנטרפרייז ומתחילה לירות עליה, זה המוכר מהחנות, החייזר. ארצ'ר מצליח לשחרר את השדה המגנטי, מתפתח קרב ברחובות העיר, אנטרפרייז משגרת את הכור לחלל ויורה בו טורפדו שמשתק את המגינים של החללית השנייה, ארצ'ר גובר בעזרת חכמתה של ריאן על שני הרעים שירו בו, האנטרפרייז יורה בחללית ומשתקת אותה.

ארצ'ר מביא לריאן תרופה לשים במים שלהם ( איזה זכרון יש לי) .

נשיקה לסיום הפרק- ביי ביי