הקשר בין האייפון לסטר טרק

כשבאנו לפתוח את הבלוג הזה אמרנו שאין טעם שנשפוך פה את כל החומר שאספתי מהגיבוי הארכיוני שמצאתי… אמרנו, רק אם יש משהו אקטואלי לומר שמתחבר לסטר טרק, אותו נכתוב.
וכך עברו הימים מהפוסט הראשון ולא הצלחתי יותר מדי במשימתי לראות איפה סטר טרק משתלב לי בחיים.

עד היום בערב.
אני לא אקח אתכם לתוככי האייפון שלי, אבל- לא משדרגים קושחה של אייפון שעובד טוב. אני אחזור על דבריי: לא משדרגים קושחה של אייפון שעובד טוב.
מכירים את זה כשאיזשהו אביזר קטנטן נתקע לכם בתוך מכשיר חשמלי ואתם צריכים פינצטה או איזשהו מעשה קסמים כדי להוציא אותו משם?
זה בדיוק המצב שלי באייפון. באייפון שלי, דור 3, יש שני חורים. אחד לאוזניות ואחד לסים-קארד. בשביל להפעיל את האייפון הזה צריך לקנות מין סים קארד נוסף שנכנס מתחת לסים שלכם. הסים הזה נותר לי תקוע באייפון ואי אפשר להוציא. אי אפשר להוציא.

אז נשאלת השאלה: מה הקשר לסטר טרק?
טוב ששאלתם. הקשר הוא שנורא חבל שאי אפשר לשגר אותו משם, זה היה חוסך לי את כל הצרות. מתי כבר ימציאו משגר למען השם? מה בסך הכל ביקשתי?
תראו, גם ככה המציאו את מסך המגע בסטאר טרק. המציאו גם את הטלפון הסלולרי, מה הבעיה בלהמציא כבר משגר???

אתם מבינים את הקשר?
אייפון. מסך מגע וטלפון סלולרי עם חיישנים. קרייסט.

קיבלתי בטוויטר שלי לינק לפלאפון קונכיה מְמוּתַג בארבי שהקפיץ אותי: "היי, זה יכול להיות הרעיון הבא שלי לפוסט", אמרתי לעצמי. ואכן, ראו זה פלא:
בתמונה העליונה- הקומיוניקייטור המקורי. מתחתיו, הסו קולד בארבי פון. מתחתם, שני הצ'יקמוקים שנקראים טלפון קונכיה, כשזה של מוטורולה, נקרא לא פחות מאשר StarTAC

כאן מתחת אפשר לראות את האייפון- טלפון מסך מגע (בעצם מחשב) עם חיישנים. למטה, אפשר לראות את הטרייקודר ממסע בין כוכבים הדור הבא והמודל לחיקוי של כל מה שאמור להיות HandHeld בגודל ובשימושיות של ימינו אנו.

הנה משהו שמצאתי באתר הזה שמסביר מצויין מהו טרייקורדר- לקרוא בשביל להאמין:

Tricorder Hand-held sensing, computing and communication device for use by Starfleet personnel. The tricorder incorporates sensor and computer systems in a miniaturized version with limited capabilities, yet sufficient for away missions (generic). Considering the ongoing miniaturization of computer as well as sensor elements in the real world, it will soon be feasible to design a fully functional tricorder. However, it is doubtful whether there will be a need for such a device, at least in the foreseeable future, for it would be too sophisticated for a consumer product and not specialized enough for a scientific apparatus

אז כאמור- זה אייפון. מתחתיו יש טרייקורדר.

זה מהדור הבא, אבל כבר היום יש טרייקורדר עובד.

אז זה הקשר בין אייפון לסטר טרק, ואם אתם לא מבינים מה כל כך מיוחד בסטר טרק, זה מה שמיוחד בסטר טרק. הוא המציא לנו את ההווה שלנו עוד בעבר, זה למה הוא חשוב וזה למה הוא כל כך נהדר.
אייפון זה טרייקורדר, ושלא תהיה לכם שום אשליה בנוגע לזה.

אגב, את הפוסט הזה אתם יכולים לקרוא בסלולר שלכם, הבלוג מקונפג 2.0.